Satın aldığınız ürünü, teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde efekt yapım dış tic. Başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilir veya değişim talep edebilirsiniz. Belirtilen koşulların yerine getirilmesi halinde ürünün iadesi veya değişim sürecindeki kargo gönderim ücretleri efekt yapım dış tic. Tarafından karşılanmaktadır.

Ürünün teslimatı esnasında kargo şirketi elemanı ile kargo paketi açılarak ürün paketinin yırtık veya deforme olmuş şekilde çıkması iade ve değişim sebebidir. Böylesi bir durumda teslimat görevlisinden konuyu detaylı biçimde açıklayan bir tutanak tutmasını talep edin, ürünü teslim almaksızın efekt yapım dış tic.’a geri gönderiniz. Edineceğiniz hasarlı teslimat tutanağını elektronik ortama aktararak info@guzelvecekici.com e-posta adresine gönderiniz.

Teslimat esnasında ürün paketinde yırtık veya deformasyon gibi durumlar bulunmaması halinde, ürünü, paketi açılmaması veya zarar verilmemesi şartıyla yine 7 gün içerisinde efekt yapım dış tic.’a göndererek iade veya değişim talep edebilirsiniz.

Bir üst maddede belirtilen şekilde gerçekleşen iade veya değişim talebinde, iade veya değişim talebine sebep olan duruma göre kargo ücreti efekt yapım dış tic. Veya tüketici tarafından üstlenilir.

Bahsi geçen iade veya değişim talebi, efekt yapım dış tic.’in siparişte belirtilen ürünlerden farklı veya eksik ürünler göndermesi sebebini içeriyorsa, her türlü kargo ücretini efekt yapım dış tic. Üstlenmeyi taahhüt eder.

İade veya değişim talebinin tüketici tercihinden kaynaklanması durumunda bu tür iade veya değişim taleplerinde ürünlerin efekt yapım dış tic.’a gönderilmesi ve değişim halinde tüketiciye tekrar iletilmesi sürecindeki teslimatı tüketici karşılar. Tüketici tercihi adı altında belirtilen durum, tüketicinin yanlış sipariş vermesi veya teslimat gerçekleştikten sonra ürünü saklamayı istememesi ve/veya teslim edilen ürün siparişte edilen ürün olmakla birlikte tüketicinin teslimattan sonra satın alma fikrini değiştirmesi durumları anlamına gelir.

İade veya değişim talebi durumlarında, ilgili süreci başlatmak için öncelikle sitemizin iletişim sayfasında göreceğiniz formu doldurarak, iade veya değişim talebinizin sebebiyle ilgili olarak bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Kargodan veya efekt yapım dış tic.’den kaynaklanan ürün deformasyonu durumlarında (teslimat görevlisinin yanında tespit edilerek tutanak hazırlanan durumlarda) iletişim formunu doldurduktan sonra ürünü en yakın Aras Kargo şubesinden efekt yapım dış tic.’a gönderebilirsiniz.

Yukarıda açıklanan şekilde tüketici tercihinden dolayı gerçekleşecek iade ve değişim taleplerinde ise, belirtildiği şekilde ürün paketi açılmaksızın veya deforme edilmeksizin önce iletişim formuyla bize ulaşmanız beklenilir. İletişim formuyla bize ilettiğiniz iade veya değişim talebinize tarafımızdan (hafta sonu ve resmi tatiller hariç) 24 saat içerisinde alacağınız yanıta göre ürününüzü tüketici ödemeli veya efekt yapım dış tic. Ödemeli olarak faturanızla birlikte en yakın Aras kargo şubesine teslim edebilirsiniz.